fbpx
Pobierz program PIT
> > >

Kontrast

Czcionka

+

A

-

Menu

Jak pomóc zwierzakom przezwyciężyć strach w sylwestrową noc?

sylwester

Do Sylwestra coraz bliżej, niestety zwierzaki nie podchodzą tak entuzjastycznie do sylwestrowego szaleństwa. Dla nich sylwestrowa noc, hałas, wybuchy petard i rozbłyski fajerwerków są stresujące.

Aby umożliwić psu komfortowe przeżycie Sylwestra ważna jest pomoc ze strony właściciela:
1. W miarę możliwości nie zostawiać psa samego w domu. Zostać z nim, bądź załatwić mu opiekę. Jeśli nie jest to możliwe należy zasłonić okna, włączyć radio i zostawić uchylone drzwi do łazienki aby nasz zwierzak miał się gdzie ukryć w razie konieczności.
2. Ograniczyć bodźce wzrokowe (zasłonić okna, wyprowadzić psa do pomieszczenia bez okien – w takich sytuacjach dobrze sprawdza się łazienka),


3. Pospacerować z psem na smyczy kilka godzin wcześniej niż narażać go na silny stres wywołany wybuchami. Wystraszone zwierzę może zerwać się ze smyczy, uciec, zagubić się i już nigdy nie wrócić do właściciela.
4. W przypadku psów, które reaguja paniką mozna dodatkowo zastosować zwierzęce preparaty uspokajające dostępne w lecznicach weterynaryjnych. NIE WOLNO zwierzętom podawać ludzkich specyfików uspokajających, bo nierzadko zamiast zwierzęciu pomóc nieświadomie wyrządzimy im krzywdę. Trzeba pamiętać, że zwierzę to nie człowiek. Część ludzkich leków jest toksyczna dla zwierząt.
5. Z niezrozumiałych przyczyn szczeniaki izolowane są od wszelkich potencjalnie stresujących czynników, w tym od hałasu. Później, gdy pies dorośnie, boi się niemal wszystkiego. Aby wychować odważnego, a przy tym łagodnego psa, należy już po 12 tygodniu jego życia "aplikować mu małe stresy", na przykład pokrzyczeć bardzo głośno, potrzaskać przy nim od czasu do czasu drzwiami, porobić zdjęcia z użyciem lampy błyskowej..... Tak traktowany szczeniak nie będzie się bał ani sylwestra, ani na przykład burzy ......

 

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.