Fiona

***Aktualizacja 21.10.2016r. 

Fiona nadal nie ma swojego wózka. Ciągle trwają próby dopasowania, jednak niestety z powodu jej wielkości a także różnej długości przednich i tylnich nóżek jest to trudne zadanie :( Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości będzie mogła już wyjść na dłuższy spacer w wygodnym wóżku. Mimo, swojego kalectwa jest bardzo pogodna, uwielbia kiedy wolontariusze poświęcają jej czas, kiedy tego nie robią potrafi się dopominać :) Może kiedyś znajdzie się dla niej kochający domek z ogrodem, gdzie miała by poświęcane mnóstwo uwagi ze strony swojego opiekuna ;) 

________

***Aktualizacja 07.06.2017r. 

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z metamorfozy naszej niepełnosprawnej Fionki - po raz kolejny dziękujemy dziewczynom z salonu Sposób na psa ! :) Dzięki waszej pracy Fionka wygląda pięknie ♥ Sunia została ostrzyżona, wykąpana a to wszystko zupełnie za darmo, bo Sposób na psa to nie jest zwykły salon - tam bezdomne psy, mogą poczuć się jak gwiazdy :) Dziewczyny za darmo obsługują zwierzęta bezdomne i po raz kolejny wspierają nasze znajdki :) Może ktoś zakocha się w naszej Fionce i zechcę ofiarować jej swoje serce i dom?

 

                                                                                

Płeć: suka
Ur:  ok. czerwiec 2012r

A to ogłoszenie i prośba do Wszystkich, których los tej suczki coś znaczy, jest jeszcze malutka i bardzo, bardzo biedna, konieczna jest pomoc dla niej.

Sunia była na badaniach w Animal Center, miała robione badanie krwi i prześwietlenia. Fionka nie ma szans na żadną operację, konieczny jest wózek na przednie łapki, inaczej całkowicie padnie jej kręgosłup. zresztą chodzenie sprawia jej ból, ponieważ kość ramienna trze o łopatkę co powoduje torbiele i stan zapalny.

Urodziła się by cierpieć…? 7 lub 8 miesięcy temu przyszłą na świat. Od początku ów świat okazał się dla niej nieprzyjazny. Wcześnie zabrano ją od matki, nie zdążyła nacieszyć się jej ciepłem i miłością. Ludzie, którzy ją wzięli nie dali jej dobrych uczuć ani bezpieczeństwa: od razu przypisali jej rolę psa podwórkowego 3ej kategorii.. Karmiona co kilka dni, pojona okazyjnie, nie leczona wcale. A powinna być leczona od pierwszych dni życia; może wtedy byłaby w stanie swobodnie biegać? Może nie czuła by bólu? Niestety, genetyczna wada budowy polegająca na braku panewek kości łopatkowych i główki kości ramiennej uniemożliwia suni normalne funkcjonowanie. Porusza się nieporadnie, niezgrabnie –zupełnie inaczej niż jej bliscy krewni rasy sznaucer olbrzymi. W dodatku malutka bezustannie czuje ogromny ból... Uśpić ją? Za błędy nieodpowiedzialnych, głupich ludzi, uśpić tą kulkę szczęścia, wiary i zaufania? Zabrać jej ostatnią szansę, teraz, kiedy zaszła już daleko? Nie, nie możemy tego zrobić. Ona walczy o każdy krok. Walczy z determinacją godną herosów.. Naszym człowieczym obowiązkiem jest walczyć razem z nią i zrobić wszystko, co możliwe, aby mogła żyć godnie, w poszanowaniu.

Niestety, długotrwałe zaniedbania uniemożliwiają operację korygującą wady budowy. Jedyne co teraz możemy zrobić to zdobycie dla suni specjalnego wózka na przednie łapy i rehabilitacja opóźniająca skutki kalectwa oraz wzmacniająca masę mięśniową.


Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.