Franka

***Aktualizacja 22.10.2018r. 

Serdecznie dziekujemy za masaże naszych niepełnosprawnych zwierząt Joannie Biały. Joanna przyjeżdża i w ramach pomocy wolontariackiej pomaga zwierzakom w Znajdkowie. Masaż niesie za sobą liczne pozytywne efekty nie tylko w sferze pracy mięśni ale też emocjonalnej. Rozanielony wzrok Franki świadczy o tym,ze psiak lubi być masowany. Franka porusza się na tzw odruchu rdzeniowym wypracowanym podczas wczesniejszej rehabilitacji. Była psem, który nie stawał na tylne łapki po urazie.Teraz porusza się lekko chwiejąc tyłem.Franka staje się jdnak coraz starsza i każda rehabilitacja jest dla niej ogromna pomocą! 

_________________________________________________________________________________________________________________________

Płeć: suka

Uwagi:

  • akceptuje inne psy

>>AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2016<<

Sunia Franka mieszka w Przytulisku, świetnie sobie radzi dzięki rehabilitacji którą przeszła. Chodzi, czasem chcę nawet podbiec :) Niestety, ma problem z kontrolowaniem swoich wypróżnień, jednakże dzięki temu że może chodzić, często udaje się jej załatwić na dworze :) Gdyby ktoś chciał się zaopiekować Franką musiałby pamiętać, że może jej się zdarzyć zalatwić się w domu. Oprócz tego, jest cudowną, wesołą sunią. Lubi kiedy wolontariusze ją głaszczą, a zwłaszcza kiedy mają dobre smakołyki :) 

>>AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2013<<

Mamy aktualny filmik z Franką :) Jak widać sunia bardzo radosna.

>>AKTUALIZACJA SIERPIEŃ 2013<<

Dzięki Waszemu wsparciu Frania wraz ze swoją tymczasową opiekunką mogła uczestniczyć w rehabilitacji na bieżni wodnej.Pani Jola jeździła z Franią kilka miesięcy by doszło do tego co jest teraz. Sunia miała pole magnetyczne oraz bioprądy. Frania przy motywacji lekarza i opiekunki nabierała coraz wiecej chęci by walczyć o swoją siłe w łapkach. Regularne ćwiczenia sprawiły CUD! Frania porusza się samodzielnie.. mimo tych czarnych scenariuszy. Teraz nie będziemy ogądać suni szurającej tyłem o ziemie, a biegająca o właśnych siłach. Frania bardzo Wam dziękuje za to, że wierzyliście w nią do samego końca

.Ponieważ mięśnie nie funkcjonują do końca,jak powinny sunia musi mieć co jakiś czas powtarzaną rehabilitację. Frania może zostać adoptowana, ale przyszły właściciel musi sobie zdawać sprawę z tego, że sunia nie kontroluje wydalania swoich potrzeb fizjologicznych i o przyszłej rehabilitacji.
-----------------------------------------------------------------

Franka szczeniak z przetrąconym kręgosłupem

Sunia została odebrana z patologicznej rodziny, najprawdopodobniej została uderzona w kręgosłup, ma uszkodzone kręgi szyjne....nie wiadomo czy będzie kiedykolwiek chodziła. Nie trzyma kału ani moczu. Była w ciąży więc natychmiast wykonano sterylkę aborcyjną oraz RTG - są uszkodzone kręgi piersiowe - będzie potrzebna wizyta u neurologa - a na to potrzebne oczywiście fundusze...
Najczarniejszy scenariusz będzie taki - że sunia będzie poruszała się na wózku inwalidzkim dla psiaków.... Niestety, wstępne rokowania są kiepskie. Na tylne łapy nie stanie na pewno. Co do przednich, należy dać jej czas i mieć nadzieję, że organizm się zmobilizuje i przód zacznie funkcjonować. Wtedy wózeczek i nie byłoby najgorzej. Wiele psów tak żyje.
Dr podejrzewa, że sunia oprócz razów po kręgosłupie dostała też po głowie i stąd ten efekt przednich łap i ogólnego jej stanu. Nie wiadomo kiedy ten uraz był, więc teraz trzeba odczekać, dając organizmowi czas ewentualną poprawę stanu.

Więcej filmów z rehabilitacji Franki w galerii poniżej.

 

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.