Wsparcie poprzez PayU
Imię:
Nazw.:
Email:
Wspieram kwotą:
Wsparcie poprzez paypal

Franka

Płeć: suka

Uwagi:

  • akceptuje inne psy

>>AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2016<<

Sunia Franka mieszka w Przytulisku, świetnie sobie radzi dzięki rehabilitacji którą przeszła. Chodzi, czasem chcę nawet podbiec :) Niestety, ma problem z kontrolowaniem swoich wypróżnień, jednakże dzięki temu że może chodzić, często udaje się jej załatwić na dworze :) Gdyby ktoś chciał się zaopiekować Franką musiałby pamiętać, że może jej się zdarzyć zalatwić się w domu. Oprócz tego, jest cudowną, wesołą sunią. Lubi kiedy wolontariusze ją głaszczą, a zwłaszcza kiedy mają dobre smakołyki :) 

>>AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2013<<

Mamy aktualny filmik z Franką :) Jak widać sunia bardzo radosna.

>>AKTUALIZACJA SIERPIEŃ 2013<<

Dzięki Waszemu wsparciu Frania wraz ze swoją tymczasową opiekunką mogła uczestniczyć w rehabilitacji na bieżni wodnej.Pani Jola jeździła z Franią kilka miesięcy by doszło do tego co jest teraz. Sunia miała pole magnetyczne oraz bioprądy. Frania przy motywacji lekarza i opiekunki nabierała coraz wiecej chęci by walczyć o swoją siłe w łapkach. Regularne ćwiczenia sprawiły CUD! Frania porusza się samodzielnie.. mimo tych czarnych scenariuszy. Teraz nie będziemy ogądać suni szurającej tyłem o ziemie, a biegająca o właśnych siłach. Frania bardzo Wam dziękuje za to, że wierzyliście w nią do samego końca

.Ponieważ mięśnie nie funkcjonują do końca,jak powinny sunia musi mieć co jakiś czas powtarzaną rehabilitację. Frania może zostać adoptowana, ale przyszły właściciel musi sobie zdawać sprawę z tego, że sunia nie kontroluje wydalania swoich potrzeb fizjologicznych i o przyszłej rehabilitacji.
-----------------------------------------------------------------

Franka szczeniak z przetrąconym kręgosłupem

Sunia została odebrana z patologicznej rodziny, najprawdopodobniej została uderzona w kręgosłup, ma uszkodzone kręgi szyjne....nie wiadomo czy będzie kiedykolwiek chodziła. Nie trzyma kału ani moczu. Była w ciąży więc natychmiast wykonano sterylkę aborcyjną oraz RTG - są uszkodzone kręgi piersiowe - będzie potrzebna wizyta u neurologa - a na to potrzebne oczywiście fundusze...
Najczarniejszy scenariusz będzie taki - że sunia będzie poruszała się na wózku inwalidzkim dla psiaków.... Niestety, wstępne rokowania są kiepskie. Na tylne łapy nie stanie na pewno. Co do przednich, należy dać jej czas i mieć nadzieję, że organizm się zmobilizuje i przód zacznie funkcjonować. Wtedy wózeczek i nie byłoby najgorzej. Wiele psów tak żyje.
Dr podejrzewa, że sunia oprócz razów po kręgosłupie dostała też po głowie i stąd ten efekt przednich łap i ogólnego jej stanu. Nie wiadomo kiedy ten uraz był, więc teraz trzeba odczekać, dając organizmowi czas ewentualną poprawę stanu.

Więcej filmów z rehabilitacji Franki w galerii poniżej.

 

Pilne Potrzeby

Potrzebujemy ochrony antykleszczowej

obroże FORESTO i tabletki BRAVECTO  KLESZCZE

Albert niepełnosprawny psiak 

Potrzebne fundusze na pieluchomajtki

Więcej pod linkiem ALBERT

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.