> > >
Menu

Gapcia

View the embedded image gallery online at:
https://znajdki.pl/wiecej/za-tm/46-gapcia#sigProId2d5eb98905

 >> Aktualizacja 7 styczeń 2014 <<
Dzisiaj wieczorem Gapcia odeszła za Tęczowy Most ... 
Mimo starań p. Joli i lekarzy w ostatnich dniach Gapcia czuła się coraz gorzej.
Jest nam niezmiernie przykro.....

>> Aktualizacja 3 styczeń 2014r <<
Gapcia czuje się coraz gorzej. Pomimo, że dostaje antybiotyk, sterydy i leki nasercowe nie ma poprawy. Stan Gapci ciągle jest niestabilny więc nie można zrobić badania.

>> Aktualizacja 29 grudzień 2013 <<
Gapcia czuje się gorzej, przewraca się. Kiedy brała sterydy widać było poprawę a teraz już nie bierze czuje się gorzej.
Gapcia dostała steryd długodziałający. Jest to mniejsza dawka ale działa przez dłuższy czas. Widac dawka jest za mała dla Gapci. Gapcia przewraca się, nie może chodzić. Gapcia nie miała jeszcze robionego badania, bo jej stan nie jest stabilny, a do badania musi być uśpiona. Gapcia ma chore serce i kiedy jej stan ustabilizuje się i kardiolog wyrazi zgodę będziemy robić badanie.

>> Aktualizacja 12 grudzień 2013 <<

Gapcia ma zmiany neurologiczne, dostaje leki zapisane przez neurologa i jest niewielka poprawa. Lekarz podejrzewa guza mózgu. Potrzebny jest rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa. Rezonans magnetyczny w lecznicy na ul. Powstańców Śląskich kosztuje 1200 zł a tomografia 770 zł. Gapcia mimo wieku walczy o życie i zbiera na badanie. Jeśli ktoś chciałby pomóc Gapci, bardzo prosimy o wpłatę na konto Fundacji Znajdki z dopiskiem „dla Gapci”.

>> Aktualizacja 11 październik 2013r <<

W czerwcu Gapcia miała usuniętą usuniętą śledzionę, usunięty jajnik oraz usunięty guz szyi. 30-go września miała robione kontrolne badanie USG jamy brzusznej. W badaniu wyszły zmiany w lewej nerce, reszta bez zmian.
Gapcia ma ogromne zmiany w uszach. Pobrano wymaz i wysłano do badania na posiew. Gapcia dostała leki na uszy i czekamy na wyniki.

>> Aktualizacja 14 sierpień 2013r <<

Gapcia powoli wraca do zdrowia. Widać na zdjęciach, że troszeczkę przytyła, lepiej wygląda. Musi jeść karmę Hypoallergenic i Pro Plan Senior Original. Jeśli ktoś chciałby pomóc Gapci w powrocie do zdrowia serdecznie prosimy o karmę lub (nawet drobne) wsparcie finansowe.
Przy okazji chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ♥ , którzy wsparli Gapcię finansowo.

>>Aktualizacja: 26 czerwca 2013<<
Gapcia jest już po operacji!
Lekarze usunęli śledzionę zajętą przez guz oraz drugi ogromny guz z szyi. Usunięto tez jajnik, który wiele lat temu pozostawiono przy zabiegu sterylizacji, a który mógł być powodem problemów hormonalnych i skórnych Gabi.
Usunięte guzy zostały przesłane do badania histopatologicznego, przy okazji pobrano też próbki zmian skórnych suni.
Bardzo obawialiśmy się operacji suni, bo zabieg w narkozie u psiaka w tak podeszłym wieku (15 lat!) zawsze niesie ze sobą ogromne ryzyko.
Udało się i jesteśmy z z tego powodu bardzo szczęśliwi. Teraz Gapcia powolutku dochodzi do siebie, jest już w Fundacji pod opieką p. Joli, na swoim posłaniu.
Dostaje wciąż zastrzyki, leki (m.in. na serce), dostaje tez specjalne odżywki, które maja wzmocnić jej osłabiony organizm.
Najbliższe tygodnie będą niezmiernie ważne. Trzymajcie kciuki za Gapcię.

Gapcia, a właściwie Gabi jest starszą owczarką, przytuliskową rezydentką. Gapcia ma kłopoty ze skórą, przewlekły stan zapalny skóry. Wygryza sobie skórę między opuszkami palców i robi rany. Taki stan odnawia się co pewien czas. Gapcia była u wielu lekarzy, brała mnóstwo różnych leków, była ostrzyżona i była kąpana w specjalnych płynach ale leczenia nie pomagają.

Ostatnio zasugerowano, że może podczas sterylki pozostawiono część narządów i wówczas huśtawki hormonalne mogą powodować takie zmiany skórne. Badanie USG u dr Marcińskiego potwierdziło podejrzenie – nie dość, że podczas sterylki zostawiono duży kawał jajnika, to na jajniku Gapcia ma guza i jeszcze stwierdzono guza na śledzionie! Guz na śledzionie jest bardzo niebezpieczny, może w każdej chwili pęknąć, co grozi śmiercią - potrzebna jest w trybie pilnym operacja Gapci.


 

Gapcia jest starszą sunią ale chce żyć. Dla starszej suni potrzebna jest wziewna narkoza, dodatkowe badania przed operacją. W Fundacji aktualnie jest kilka psiaków w pilnej potrzebie i trudno decydować, który pierwszy powinien być operowany, a który może jeszcze poczekać.

Świąd cały czas się utrzymuje i żeby utrzymać w czystości i odpowiednio leczyć rany spowodowane drapaniem, trzeba było zgolić Gapci sierść. Pomimo ogromnego ryzyka, jakie niesie ze sobą operacja tak wiekowego psiaka, jest ona konieczna i bardzo pilna.
Niestety Gabi to nie jedyny fundacyjny psiak, który potrzebuje pomocy i opieki lekarskiej...
Prosimy o wsparcie :(

View the embedded image gallery online at:
https://znajdki.pl/wiecej/za-tm/46-gapcia#sigProIdb8e695948f

Logo

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.