Albert


Albert ma około cztery lata, został potrącony przez samochód i ma uszkodzony kręgosłup. Psiak ciągnie tylne nóżki za sobą, ale jest okazem szczęścia. Piesek był pod opieką Gminy, która chciała by go uśpić. Lekarze z lecznicy dali nam znać, że jest taka sytuacja i oni nie podpiszą się pod takim stwierdzeniem, że psiak może zostać poddany eutanazji, ponieważ pies jest praktycznie prawie zdrowy, musi tylko przejść operację podszycia mięśni brzucha, które rozciągnęły się przy wypadku i rehabilitację. W najgorszym wypadku będzie poruszał się przy pomocy wózeczka. Piesek jest cudowny: przymilny, łagodny i bardzo szczęśliwy, że żyje mimo przeciwności losu.

>>Aktualizacja dn. 21.10.2016r. 

Albert mieszka nadal w Przytulisku, nie znalazł się na razie żaden dom, który chciałby się nim zaopiekować :( Ma już swój wózeczek, na którym uwielbia spacerować :) Jest bardzo pogodny, radosny i przyjazny. Uwielbia kiedy wolontariusze go głaszczą i poświęcają mu czas. Mimo, że jest niepełnosprawny świetnie sobie radzi. Ma sporo energii, dogaduje się z kotami i innymi psami, z którymi przebywa w Przytulisku. Uwielbia towarzyszyć Pani Prezes Fundacji na różnych oficjalnych imprezach, gdzie jest głowną gwiazdą :) Może kiedyś znajdzie się dla niego kochający dom :) 

________________

>> Aktualizacja dn.13.11.2014r <<
Albert, to wyjątkowy pies! Tak doświadczony przez życie, a nie przestaje się "uśmiechać". Niestety nie macha ogonkiem ale gdyby mógł robiłby to cały czas. Bardzo dzielnie chodził w wózku na spacerze - była to duża radość dla niego i dla wyprowadzających.
>> Aktualizacja dn. 11.11.2014r <<
Zobaczcie jak Albert doskonale sobie radzi.
Mamy pożyczony wózeczek, który ktoś zrobił dla swojego psa i Albert doskonale sobie na nim radzi, tylko jest trochę źle wyważony i czasami jak szybko biega, przewraca się.
>> Aktualizacja 7.11.2014r <<
Dziś Albert był na wizycie u dr Olkowskiego, po obejrzeniu rtg oraz zbadaniu pieska postawił smutną diagnozę: Albertowi niestety nie pomoże operacja - złamane, przemieszczone i obrócone kręgi nie mogą być operowane...Albert jest sparaliżowany w tylnej części ciała, w tylnych łapkach Albercik nie ma żadnego czucia , ale na szczęście nie czuje też bólu. Weterynarz powiedział także, że istnieje niewielka szansa, żeby Albert mógł się poruszać - gdyby Albert był rehabilitowany byłaby nadzieja, że u pieska mógłby się pojawić tzw. odruch rdzeniowy (tak jak w przypadku innej znajdkowej podopiecznej - Franki), natomiast nie ma na to żadnej gwarancji. Pewne jest natomiast to, że do końca życia Albert będzie bezwiednie oddawał kał, a mocz trzeba będzie z niego dosłownie wyciskać, co psina znosi z cierpliwością, jakby się już z tym pogodził.
Ponieważ w tej sytuacji Albert ma niemal zerowe szanse na dom, prawdopodobnie zostanie on w Znajdkach na dożywociu jako psiak nieadopcyjny, jeśli pani Jola go nie weźmie ma bilet do Radys, a wszyscy wiemy, że to oznacza dla niego wyrok...
Jednak pani Jola, jak dla każdego zwierzaka w przytulisku, chciałaby zrobić dla Alberta wszystko, żeby poprawić jego stan i dlatego kolejny raz prosimy o wpłaty dla tego biedaka - będą potrzebne na zabiegi rehabilitacyjne, dojazdy na nie, podkłady dla Alberta itp.
A może znajdzie się wśród Was chętny do opieki wirtualnej nad Albertem? Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy, która jest dla Znajdek na wagę złota.

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.