Luka


Luka urodziła się około 2006r. Ludzie karmili ją kośćmi i ma zatkane jelita, a prócz tego bardzo brzydką ranę na odbycie. Będziemy starali się ją diagnozować i leczyć. Lekarz wczoraj określił to jako: rozrostowa zmiana na granicy skóry odbytu, pękła, z niedużą ilością krwistego wysięku. Podejrzenie rozpadającej się zmiany o charakterze nowotworowym lub czyraczycy. Sunia dostaje leki przeciwbólowe, ale widać niewiele pomagają. Luka często płacze, próbuje wypróżnić się, bardzo cierpi.....

>>Aktualizacja 23.05.2017r. 

Luka przebywa w domu tymczasowym, poniżej film ze spaceru:) wciąż jest leczona na czyraczycę odbytu pod czujnym okiem dr Fidury. Sunia stale przyjmuje leki, dzięki którym rany powstałe w wyniku czyraczycy nieco się zmniejszyły :) Mamy nadzieję, że dalsza terapia farmakologiczna przyniesie oczekiwany skutek. Niestety nie jest możliwe całkowite wyleczenie tej choroby - można jedynie ją zaleczyć i łagodzić jej objawy. Luka czuje się lepiej i z pewnością lepiej funkcjonuje na codzień, kiedy wypróżnianie nie sprawia jej bólu. Niestety prawdopodobnie przez całe życie sunia będzie musiała przyjmować leki. Poza czyraczycą Luka ma także problem z tarczycą - niestety na tym polu nie widać poprawy, wciąż jest leczona farmakologicznie.
https://pomagam.pl/staraluka

_______

>>Aktualizacja 06.12.2016r

Luka kilka dni temu trafiła do lecznicy, ponieważ jej stan uległ pogorszeniu. Po przeprowadzonych badaniach, okazało się, że w jej jelitach znajdują się ciała obce - kawałki zabawek, które musiała połknąć! Lekarze natychmiast przeprowadzili zabieg, który uratował życie Luki, jednak faktura do zapłacenia jest ogromna, ok 1500zł! Pewne jest jedno, że mimo tego, że Luka lubi się bawić zabawkami dla psów nie będziemy ryzykować, że znów coś się stanie. Luka cierpi także na czyraczycę odbytu - 13 grudnia jest omówiona na konsultację do profesora Galantego, który podejmie decyzję, czy istnieje możliwość operacji. W wyniku tego schorzenia, sunia ma problemy z załatwianiem się, co sprawia jej także ogromny ból :(

Luka prosi o wsparcie na jej leczenie, to cudowny pies, który zasługuje na szansę.Pomóżcie nam ratować Lukę! :(

Ruszyła zbiórka na pomagam : https://pomagam.pl/staraluka 

_________________

>>Aktualizacja 21.10.2016r. 

Suczka Luka cierpi z powodu czyraczycy odbytu. Musi brać drogie leki. Mimo swojej choroby i wieku dzielnie znosi każdy dzień, widać u niej ogromną wole życia ;) 

>> Aktualizacja 23.09.2014r <<
Lekarz określił zmiany jako: rozrostowa zmiana na granicy skóry odbytu, pękła, z niedużą ilością krwistego wysięku. Podejrzenie rozpadającej się zmiany o charakterze nowotworowym lub czyraczycy.
Wczoraj miała czyszczenie jelit z kamieni, które zrobiły się z gruzu kostnego. Czyszczenie trwało ponad 4 godziny, lekarka wykorzystała cały zapas środków usypiających, ale zaparła się żeby ją wyczyścić, bo w przeciwnym wypadku trzeba by było ją otwierać, co w tym przypadku groziło by stanem zapalnym otrzewnej. Jestem bardzo wdzięczna Pani Marzenie z lecznicy Jatagan, że mimo pociętych palców przez te kości z uporem je odłupywała i czyściła, suka zawdzięcza jej życie. Mnie też bolą palce od pchania tych kości przez powłoki brzucha, ale jestem szczęśliwa, że się udało choć chwilami już chciałyśmy się poddać. Luka teraz jest na kroplówkach i lekach, ale żyje i choć ją boli wszystko, zaczyna się cieszyć. Wstawiam zdjęcia Luki po zakończeniu grzebania w niej, oraz część tego co z niej wygrzebaliśmy.
Okazało się również, że sunia ma guzek przy sutku, ale najpierw trzeba ją wyleczyć z pokaleczonych jelit.

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

Krusze 132  05-240 Tłuszcz

PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.