Wsparcie poprzez PayU
Imię:
Nazw.:
Email:
Wspieram kwotą:
Wsparcie poprzez paypal

Lesio

 Lesio ma około 10-14 lat, jest średniej wielkości pieskiem - waży 16.5 kg. Jest bardzo przyjazny wobec ludzi i innych psów. Niestety psiak od 3 miesięcy siedzi w lecznicowej klatce, trafił do niej w grudniu, wtedy  jego stan został opisany jako : skrajne wychudzenie, odwodnienie, ograniczona świadomość. Uwagę lekarzy zwrócił również silny ropomocz, oddawany bezwiednie. Wykonano badanie krwi, oraz cytologię moczu. Badanie krwi ujawniło (jak się później okazało wtórną do zastoju moczu )niewydolność nerek. Cytologia wykazała liczne bakterie i komórki zapalne. Po podaniu antybiotyków, kroplówkach i cewnikowaniu samopoczucie i kondycja psa zaczęły się bardzo szybko poprawiać. Mimo iż udało się opanować stan zapalny pęcherza oraz "ruszyć" nerki badanie USG uwidoczniło rozciągnięty ( atoniczny) pęcherz moczowy, oraz przebudowę prostaty. Zdecydowano o przeprowadzeniu zabiegu kastracji, oraz laparotomii zwiadowczej. Sciana pęcherza została opisana jako"o wyglądzie i strukturze przypominającej karton/deskę". Na spacerach pies oddaje niewielką ilość moczu i wymaga codziennego cewnikowania ( 1-2 x dziennie). Zabieg ten przeprowadza się bardzo łatwo, pies jest do tego przyzwyczajony,nie stawia oporu i możliwe jest wykonywanie tej czynności jednoosobowo.


Lesio jest psem wyjątkowym, obdarzonym niesamowitą chęcią życia. Bez żadnych oporów poddaje się wszelkim zabiegom lekarskim i pielęgnacyjnym. Niestety mimo naszych starań istnieje duże prawdopodobieństwo iż Lesio do końca życia będzie uzależniony od cewnikowania.
Lesio potrzebuje nowego właściciela, który stworzy mu dom i będzie w stanie zapewnić odpowiednią opiekę, polegającą na systematycznym podawaniu leków, oraz cewnikowaniu. 

Prosimy o dom dla Lesia, psiak nie ma nikogo :( 

Przytulisko Znajdki k.Radzymina tel. 664 821 160 

Pilne Potrzeby

Potrzebujemy ochrony antykleszczowej

obroże FORESTO i tabletki BRAVECTO  KLECZSZE

Albert niepełnosprawny psiak 

Potrzebne fundusze na pieluchomajtki

Więcej pod linkiem ALBERT

Darowizna dla znajdek

Fundacja ZNAJDKI PRZYTULISKO k/Radzymina

ul. Polskich Skrzydeł 4/87   
03-982 Warszawa


PEKAO S.A.
 konto:  91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zza zagranicy:


IBAN:  PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484


BIC:    PKOPPLPW


lub PAYPAL  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje Cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij Politykę Prywatności.

Akceptuję pliki cookie.